Švédská značka, který vznikla v malém městečku na pobřeží Baltského moře zvaném Gävle. Překrásné místo, jen několik hodin od polárního kruhu, kde počasí umí být i velmi nevlídné a po většinu roku je tma. Toto městečko bylo a je známé pro pár věcí, ale rozhodně ne pro venkovní nábytek. Teplo a slunečné dny jsou zde opravdu vzácností.
A právě proto zde dalo pár nadšenců vzniknout luxusnímu teakovému zahradnímu nábytku, který vyrábí pro tyto vzácné chvíle – pro krátká švédská léta. Zde není čas na kompromisy, proto je nezbytné nábytek konstruovat a vyrobit tak, aby opravdu vydržel vše, co mu příroda přinese.

Společnost SKARGAARDEN průběžně zve ke spolupráci nadané skandinávské designéry a dává prostor nejen mladým nadějným umělcům, ale i těm již osvědčeným. Díky nim, můžete obdivovat pestrou nabídku kolekcí, kterou Vám nabízíme.

Pro venkovní nábytek bylo vybráno teakové dřevo z Indonesie a Thajska. Tyto dvě destinace mají teak nejkvalitnější a místní truhláři jsou odborníci ve svém řemeslu. Obojí jde ruku v ruce s filozofií značky.
Ze stejného důvodu se ocelový nábytek vyrábí v Evropě. Zde je dlouhá tradici svařování a kovoobráběcího průmyslu.

Veškeré polstrování a potahy na polštáře jsou vyráběné z venkovní látky Sunbrella, která patří mezi nejkvalitnější látky pro venkovní použití na světovém trhu. Pro detaily na textiliích a doplňcích je pak použita pravá kůže. Vše je promyšlené do posledního detailu a veškeré materiály příjemné tak, že se dají použít i do interiéru.

Švédská značka SKARGAARDEN je náš tip pro všechny, kteří chtějí něco jiného, něco originálního, kvalitního a pohodlného – luxusní zahradní teakový nábytek.